Najlepszy szampon dla psa.






W dzisiejszym wpisie chciałam się z wami podzielić swoimi doświadczeniami dotyczącymi przetestowanych przez nas kosmetyków dla psów. W dobie takiej konkurencji producenci przeskakują się nawzajem w ofercie przygotowywanej z coraz to większą pieczołowitością. Kolorowe butelki, fantazyjne nazwy oraz szeroka gama kosmetyków do wyboru to jedynie początek tego trudnego wyboru. Ciężko jest przecież bez testowania dobrać od razu dobry szampon. Oto przedstawiam wam te kosmetyki, których używaliśmy na moich psach w nadziei, że i wy znajdziecie coś dla waszych pociech.






1. Pet Head „De Shed Me” – szampon przeciw linieniu o słodkim zapachu lemoniady truskawkowej. Wszystkie produkty wspaniałej firmy Pet Head posiadają odpowiednie pH dla skóry zwierząt i nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych jak: parabeny, siarczany czy ropopochodne. Ten szampon akurat w naszym przypadku sprawdził się idealnie na dwóch psach, niestety Sid dostał po nim sporego łupieżu ale istotnie sierść się poprawiła i przestała tak wypadać, a mamy duży problem z tą kwestią. Cena nie jest niska ale należy pamiętać, że psów nie kąpiemy przecież co dwa dni i spokojnie taki szampon wystarczy przy np. trzech psach na około pół roku.
Skład: Water, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl, Sarcosinate, Cocamide MEA, Fragrance, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Glycerin, Phenoxyethanol, Acrylates / Vinyl Neodecanoate Crosspolymer, Glycol Distearate, Citic Acid, Lauryl Glucoside, Disodium Cocoamphodiacetate, Quaternium-91, Citral, Limonene, Propylene Glycol, Disodium EDTA, PPG-3 Benzyl, Ether Myristate, Polyquaternium-10, Divinyldimethicone / Dimethicone Copolymer, Linalool, Amodimethicone, Methylchloroisothiazolinone, C11-15 Pareth-7, Laureth-9, Methylisothiazolinone, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Trideceth-12, Tocopheryl Aceate.



2. Pet Head „Life’s An Itch” – szampon kojący do skóry wrażliwej. Ten produkt akurat jest naszym najnowszym nabytkiem i póki co brak mu zastrzeżeń. Zakupiliśmy ów szampon jeszcze w lecie ze względu na ukąszenia owadów i wysuszoną skórę psów, która wymagała troski i muszę przyznać, że nie wystąpiły tutaj u żadnego psa skutki uboczne. Przestały się tak namiętnie drapać, co więcej ich sierść nabrała blasku i pachnie słodkim arbuzem! Obecnie kontynuujemy kąpiele, sierść jest w doskonałym stanie i pięknie pachnie. Szampon jest bardzo wydajny. 



Skład: Aqua/Water/EAU, Sodium Cocoyl Sarcosinate Lauryl Glucoside, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Soyamidopropylamine Oxide, Lauramidopropylamine Oxide, Glycol Stearate, PEG-150 Distearate, Glycerin, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzet Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Carthamus Tinctorius  (Safflower) Seed Oil Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Hydrolyzed Oat Protein, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid, Parfum/Fragrance, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI16035/RED 40, CI15985/YELLOW 6.



3. Pet Head „Dry Clean” – suchy szampon w sprayu dla psów o zapachu jagodowej muffinki. Ideał – tak mogę określić ten produkt. Szampon nie dość, że nadaje sierści cudoooownego zapachu i to na kilka dni, to w dodatku po wyczesaniu pozbywa się brudu. Cóż więcej chcieć? Szampon nadaje się w 100% dla psów bojących się kąpieli oraz w podróży, jest mega wygodny i bezpieczny w użytku!






Skład: Woda (Aqua), N-lauroilosarkozyna, octan tokoferolu (witamina E, octan), jedwab, aminokwasy, lauryloglukozyd (roślinny), hydroksypropyl Cocodimonium hydrolizowane białko pszenicy, Carthamus tinctorius (krokosz barwierski) olej, kwas askorbinowy (witamina C), Aloe Barbadensis (sok z liści Aloe Vera), kokamidopropylobetaina (roślinna), zapach (perfumy), Cocamidopropylamin tlenek (roślinny), DMDM Hydantoina, Disodium EDTA, metylochloroizotiazolinon, metyloizotiazolinon, kwas cytrynowy (pochodzenia naturalnego). 


4. CHI Pet – szampon zawierający miodlę indyjską firmy Farouk. Ten delikatny szampon zawiera prowitaminę B5, aloes , rumianek i lawendę , jest specjalnie opracowany dla zwierząt głęboko nawilża i koi skórę i sierść. Ekstrakt z drzewa neem (miodla indyjska) dodaje wilgoci i może pomóc w walce z podrażnieniem i zapaleniem skóry spowodowanym przez pchły i kleszcze. Ten Delikatny szampon jest bez siarczanów i parabenów bez agresywnych środków chemicznych i bezpieczny rzecz jasna dla wszystkich zwierząt. U nas sprawdził się znakomicie sierść była odżywiona i gładka, a efekt niesamowitej miękkości utrzymywał się chyba najdłużej ze wszystkich stosowanych szamponów. Jedyny mankament to mała dostępność…..




5. Oh My Dog „Protein” – szampon proteinowy do częstego stosowania. Ten szampon doskonałego francuskiego producenta Dog Generation jest także dobrym wyborem, szczególnie do psów wymagających częstych kąpieli. Proteiny bardzo odżywiają i nawilżają skórę i włos. Pachnie bardzo delikatnie ale jest w małych butelkach co może być jedynym minusem, u nas także sprawdził się doskonale. Moje psy akurat nie mają problemów skórnych więc w tym temacie nie mogę pomóc, ale polecam tę firmę z całą pewnością, sierść jest gładka i ładnie się rozczesuje. Ten szampon zakupiliśmy w zestawie z perfumami i szczerze polecam takie rozwiązanie.


 Skład: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Parfum (Fragrance), PEG-30 Glyceryl Cocoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Polyquaternium-10, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Phenoxyethanol, Citric Acid.






6. Oh My Dog „Jojoba” – szampon dla psów szczególnie z długim włosem zawierający ojelek Jojoba. Ten szampon kupiłam dla Yorka i przyznam, że bardzo dobrze przyjął sięna sierści, która była wolna od kołtunów, a rozczesywanie nie było już tak ciężkie jak dotychczas. Włos stał się odżywiony i gładki.






 Skład: Aqua (Water), Sodium Lauret Sulfate, Cocamidopropyl Betain, Cocamide DEA, Glyceryl Distearate, PEG 15 Cocopolyamine, Dicaprylyl Ether Lauryl Alcohol, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxiethanol, Simmondsia Chinensis, Fragrance, Citric Acide, CI1940 + CI42090.








7. PSH Kiwi - szampon dla psów wszystkich ras. Firma PSH specjalizuje się w produktach groomerskich i jest jedną z najlepszych w Europie. Szampon Kiwi nadaje się idealnie do domu, gdzie są różne psy i w większej ilości, gdyż jest niesamowicie wydajny i przy tym bardzo dobry. Odżywia i nadaje blask sierści. Jest też w sporym opakowaniu, które wystarczy na wiele miesięcy.







Skład: Aqua - Sodium Lauryl Sulfate - Cocamide DEA - Glycol Distearate - Cocamide MEA - Cocamide DEA - Poliquaternium 28 - Cocamidopropyl Betaine - Sodium Chloride - Citric Acid - Parfum - Benzyl Alcohol - Methychloroisothiaoplinone - Methylsothiazoline - C.I. 45350 - E-102 + VE-131.









8. Oh My Dog „Perfume” - na koniec chcę wam polecić tę wisienkę na torcie już po odbytej kąpieli. Perfumy dla psa tej wspaniałej marki naprawdę są niezastąpione w codziennym użytku. Pięknie pachną, a efekt utrzymuje się prawie tydzień! Oczywiście są całkowicie bezpieczne i przystosowane do pH skóry psa. Możesz pozbyć się przykrego zapachu w mig. Nie zawierają absolutnie żadnych szkodliwych substancji i nie powodują łzawienia. Szczerze polecam bo naprawdę warte są swojej ceny. Ja kupiłam je akurat w zestawie z szamponem.

Nuta zapachowa: drzewo różane i pomarańczowe, ostrokrzew, frezja i wanilia. 


Skład: Alcohol Denat., Aqua, Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, BHT.









Być może to zestawienie nie jest zbyt szerokie ale wybrałam tylko te produkty, które naprawdę testowaliśmy kilka razy i według mnie są godne polecenia. Pies nie może używać ludzkiego szamponu ze względu na specyfikę swojego pH skóry. Stosowanie ludzkich kosmetyków może być bardzo niebezpieczne. Pragnę też przypomnieć, że powszechnie panujący mit, iż psa należy kąpać nie częściej niż 1-2 razy do roku jest błędem! Rzecz jasna częstotliwość kąpieli zależy od wielu czynników m.in.: od wieku psa, rasy, warunków jego utrzymania oraz innych potrzeb dnia codziennego. Regularne psie SPA możemy rozpocząć więc wtedy, gdy zachodzi taka konieczność. Psa należy kąpać, gdy stan jego sierści po prostu tego wymaga. Ten uogólniający wszystkie psy mit należy nieco uelastycznić i nie wrzucać wszystkich psiaków w tę zasadę, każdy pies to inne potrzeby, nie stosujmy się więc do zasłyszanych ogólnych poglądów. Kąpmy pupila zatem wtedy kiedy trzeba, ale tym czym go kąpiemy ma kluczowe znaczenie, ludzkie kosmetyki się do tego nie nadają! 




Komentarze

Popularne posty